Актанышта һәм Чаллыда бәйрәм ярминкәләре узды

2019 елның 5 ноябре, сишәмбе

Чаллыда һәм Актанышта 2 ноябрь көнне бәйрәм ярминкәләре узды.  Чаллыда актанышлылар Ипподром буенда агросәнәгать паркы территориясендә сату итте. Ярминкә мәйданчыкларында шәһәр башкарма комитеты җитәкчесе Ринат Абдуллин булды.

Ярминкәләрдә Актаныш, Минзәлә, Мөслим, Сарман һәм Тукай муниципаль районнары авыл хуҗалыгы продукциясе җитештерүчеләре катнашты. Сатуга 11 миллион  сумнан артык 283 тонна  авыл хуҗалыгы продукциясе китерелгән иде.

Ярминкә мәйданчыкларында киң ассортиментта сыер, сарык ите, кош ите (каз, үрдәк, тавык, күркә), сөт  һәм башка сөт продукциясе, балык, яшелчә, камыр ризыклары һәм башкалар тәкъдим ителде.

Актанышта бәйрәм ярминкәсе барышы, хуҗалыклар, фермерлар сатуга алып чыккан продукция төрләре белән район җитәкчелеге  - район Советы рәисе урынбасары Рәйхан Галимҗанова, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе җитәкчесе Айдар Мирхәйдәров танышты, сатучыларның, сатып алучыларның фикерләрен тыңлады. Ярминкәдәге продукция төрләре нәкъ менә халыктан кергән сорау һәм ихтыяҗга карап билгеләнә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: