гыйнвар, 2017 ел

Чулпан Әхмәтованың 50 яшьлек юбилеена багышланган иҗат кичәсе.

Балаларга яңа ел.

Киров мәдәният йорты хезмәткәрләре олы йөрәкле әни һәм аның сабыйларында кунакта.

2 нчы гыйнвар көнне Чалманарат мәдәният йортында " Балалар чыршысы " үткәрелде.

31 декабрь көнне Чалманарат авыл җирлегендә " Тройкалар " ярышы  уздырылды. Бәйрәмдә өч бригада катнашты.

Киров авылында яңа ел бәйрәме.

Уку алдынгылары, фән олимпиадаларында җиңүчеләр, спортта һәм мәдәният өлкәсендә яхшы уңышларга ирешкәннәр – бер сүз белән әйткәндә, мәктәп тормышында кайнап яшәүче актив укучыларны ел саен муниципаль район башлыгы чыршысына чакыралар. Анда катнашу – зур мәртәбә, район башлыгының үз кулларыннан «Рәхмәт хаты» алу – һәр балага карата зур хөрмәт һәм игътибар дигән сүз.
31 декабрь көнне Күҗәкә авылы мәдәният  йортында балалар өчен Бал-Маскарад үткәрелде.

30 декабрь көнне Югары Яхшый авылында Кыш бабайлар, Кар кызлары һәм маскалар ярышы булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: