«Минем шәҗәрәм " генеалогик тикшеренүләр республика бәйгесе игълан ителде

2023 елның 23 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты «Минем шәҗәрәм " генеалогик тикшеренүләр республика конкурсын үткәрә.

Конкурста барлык теләүчеләр дә катнаша ала.:

1 Төркем - 1-4 сыйныф укучылары;

2 төркем - 5-8 сыйныф укучылары;

3 төркем-9-11 сыйныф укучылары;

4 төркем-18 яшькә кадәрге һөнәри белем бирү оешмаларында белем алучылар;

5 төркем-18 яшьтән өлкәнрәк физик затлар.

Конкурс ике этапта үткәрелә: муниципаль һәм республика.

Конкурсның республика этабында җиңүчеләр өчен призлар:

1-4 яшь төркемнәрендә: I урын-станция Яндекс Макс, II урын –станция Яндекс, III урын – наушники универсальные.

5 яшь төркемендә: I урын-50 000 сум, II урын -30 000 сум, III урын -20 000 сум.

Конкурсның муниципаль этабында катнашу өчен гаризалар 2023 елның 25 апреленә кадәр кабул ителә.

Барлык сораулар буенча да сез АМР башкарма комитетының архив бүлегенә түбәндәге адрес буенча мөрәҗәгать итә аласыз: Актаныш авылы, Ленин урамы, 50 йорт, 3-44-18

Бүлек җитәкчесе Галимянова Айгөл Рәдис кызы, эл.почта: Aygul.Galimyanova@tatar.ru

Конкурс турында тулырак мәгълүмат белән Сез Татарстан Республикасының Архив эше буенча Дәүләт комитеты сайтының «Грантлар, архив конкурслары " бүлегендә таныша аласыз»

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: