апрель, 2018 ел

14 апрель  көнне  Әтәс  авылы  җирлегендә Авыл бәйрәме үткәрелде.

14 апрель көнне Актанышбаш авылы китапханәсендә космонавтика көненә багышлап "Космоска юл" дигән әңгәмә һәм рәсемнәр конкурсы үткәрелде.

Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе һәм Кадастр палатасы җитәкчелеге "Бердәм Россия" Җәмәгать кабул итү бүлмәсендә гражданнар кабул итүе үткәрде.

Актанышның 2нче санлы урта мәктәбенең яшь юл хәрәкәте инспекторлары “Куркынычсыз тәгәрмәч” дип аталган республика конкурсының район этабында җиңү яулады.

Актанышбаш авылы урамнарында су күпләп җыелып торган урыннарга торбалар салынды.

12 апрель көнне Чуракай төп гомуми белем бирү мәктәбендә район үзәгеннән килгән психологлар эшләде.

Европа күләмендә авырулар йогудан саклану атналыгы (ЕНИ) Бөтендөнья сәламәтлек саклау оешмасы тарафыннан быел 23-29 апрель көннәрендә уздырыла.

Район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе хәбәр итә.

13-14 апрель көннәрендә Актанышның универсаль спорт комплексында Татарстанның беренче Президенты Минтимер Шәймиев кубогына 2002-2004 елгы яшүсмерләр арасында татар-башкорт милли көрәшенең республика турниры узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: