апрель, 2018 ел
сишәмбе

Бүген, ягъни 10 апрель көнне Актаныш авылының Әлфия Авзалова исемендәге мәдәният сараенда якташыбыз, Татарстанның халык артисты Азат Тимершәех – Хөсәеновның 60 яшьлек юбилеена багышланган иҗат концерты була.

9 апрель көнне Киров авылы китапханәсендә Кошлар көненә багышланган "Кошларым - сез дусларым" дип исемләнгән әдәби сәгать уздырылды.

7 апрель көнне Илеш районының Югары Яркәй авылында волейбол буенча турнир узды.

7 апрель көнне Киров төп гомуми белем бирү мәктәбенә Казан кооператив институтыннан вәкилләр килде.

Күптән түгел балалар театр коллективларының “Театр яктылыкка, нурга илтә” дип исемләнгән район бәйгесе узды.

Теләченең “Батыр” спорт комплексында уздырылган Татарстанның халык, Россиянең атказанган артисты Салават Фәтхетдинов призына III көрәш турнирында Актаныш районының көрәшчеләре белән беррәттән, тамырлары Такталачык авылына барып торташкан Яр Чаллы егетләре дә бил алышты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: