март, 2018 ел
пәнҗешәмбе

22 март көнне Теләкәй авылы китапханәсендә "Су - яшәү чыганагы" дип аталган тәрбияви чара узды.

Бүген Яңа Әлем авылы китапханәсе янә кунаклар кабул итте.

Адай авылы китапханәсендә, борынгы уеннар аша балаларда халкыбызның йола-бәйрәмнәренә карата кызыксыну уяту, хөрмәт хисләре тәрбияләү максатында, "Нәүрүз" бәйрәме үткәрелде.

Газонга машинасын куйган шоферларны тиздән штрафка тарта башлаячаклар.

21 март көнне район мәдәният йортында театр атналыгына йомгак ясалды.

Яңа Әлем китапханәсендә башлангыч сыйныф укучылары катнашында бөек рус язучысы Лев Толстойның тормыш юлына, ижатына багышланган әдәби сәгать узды.

Байсар төп гомуми белем бирү мәктәбендә, "Кайда үлем белән сату итәләр, хәбәр ит!" акциясе кысаларында, "Сәламәтлек синең кулларда" дип исемләнгән класс сәгатьләре узды.

Чалманарат авылы китапханәсендә балаларның кул эшләреннән оештырылган "Күңелем бизәкләре" исемле күргәзмә - бәйгегә йомгак ясалды.

22 март көнне 8 сәгать 20 минутта "Бизнес FM" радиосында Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсенең күчемсез милеккә электрон рәвештә дәүләт теркәве уздыру бүлеге җитәкчесе Ада Зәйдуллина катнашында тапшыру эфирга чыгачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: