март, 2018 ел

24 март көнне "Бүләк" урманы аланында чаңгы ярышлары узачак.

20 март көнне Актаныш үзәк балалар китапханәсендә “Агыйдел дулкыннары” әдәби берләшмәсе әгъзалары, җирлегебез шагыйрәләре Лилия Гыйлем һәм Рәсимә Зарипова белән  очрашу узды.

Муса Җәлил исемендәге Минзәлә педагогия көллияте базасында Минзәлә муниципаль районы беренчелегенә бадминтон буенча ярышлар үткәрелде.

Актаныш муниципаль районында хәрби исәпне алып бару буенча уздырылган конкурс нәтиҗәләре билгеле.

Бүген Актаныш муниципаль районы Башкарма Комитет җитәкчесе Энгель Фәттахов җитәкчелегендә чираттагы эшлекле киңәшмә узды. Биредә оешма-учреждение җитәкчеләре, авыл җирлекләре башлыклары катнашты.

Кәзкәйдә яшәүче, авыл китапханәсенең иң актив укучысы Хәтирә апа Имамова авылның "Туган як" музеена зур бүләк ясады.

15 – 18 март көннәрендә Чувашия Республикасының Чабаксар шәһәрендә өстәл теннисы буенча Россиянең Идел буе федераль округы беренчелеге узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: