март, 2018 ел
дүшәмбе

Хуҗалыкларда техник күзәтүләр башланып китте, һәм аның тәүгесе бүген, хуҗалык җитәкчеләре, белгечләр катнашында, “Әнәк“ агрофирмасында узды.

Бүген Иске Сәфәр авылы өлкәннәре көнне Туган як музеена экскурсия ясады.

7 март көнне Чалманарат авылы китапханәсендә "Язлар бүләге син, хатын - кыз!" исемле бәйрәм кичәсе үткәрелде.

10 – 11 март көннәрендә Минзәлә шәһәрендә “Йолдызлык – 2018” ачык республика телевизион яшьләр фестиваленең зона туры узды.

Чуракай  авыл китапханәсендә "Исемең  матур - кемнәр  куйган" исемле кичә үткәрелде.

Шушы көннәрдә  Чуракай авылы мәдәният йортында Чуракай  һәм  Мөслим районының Әмәкәй авыллары хатын-кызлары  катнашында күңелле чара үткәрелде.

10-11 март көннәрендә Казан шәһәренең “Форвард” спорт комплексында 2004-2006 елгы кызлар командалары арасында хоккей буенча Татарстан Республикасы беренчелегенә финал уеннары узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: