март, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Теләкәй авылы китапханәсендә “Язмышларга буйсынмас җаннар” дип аталган әдәби – музыкаль кичә узды.

1 нче март көнне Иске Сәфәр авыл китапханәсендә "Наркомания һәлакәткә китерә" дип исемләнгән китап күргәзмәсе оештырылды.

25 нче февраль көнне Татар Ямалысы авылы мәдәният йортында Куян авылы үзешчәннәре тарафыннан Туфан Миңнуллинның “Әниләр һәм бәбиләр” спектакле сәхнәгә куелды.

Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбендә февраль ае “Хәрби-патриотик айлык” дип игълан ителгән иде.

Шушы көннәрдә Усы авылы җирлегендә кышны озату бәйрәме узды.

Бүгенге көндә Актанышбаш авылы җирлегенә караган авылларда (Актанышбаш, Әҗәкүл, Ирмәш, Чөгәнә)  йортларга һәм кешеләргә куркыныч тудыручы өянкеләрне кисү эшләре башкарыла.

1972 елның 1 мартында Халыкара гражданнар оборонасы оешмасы төзелә. Бу көн Бөтендөнья гражданнар оборонасы көне буларак ел да билгеләп үтелә.

4 март көнне “Бүләк” урманы аланында Актаныш муниципаль районы Башкарма комитет җитәкчесе Энгель Фәттахов призына чаңгы ярышлары узачак.

Бүген район үзәк балалар китапханәсе хезмәткәрләре 1 санлы Актаныш урта мәктәбенең  2“А” сыйныфы укучылары өчен ромашка чәчәге ясау буенча мастер класс уздырды.

Шушы көннәрдә Яр Чаллы шәһәренең “Этюд” балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе базасында өлкән буын вәкилләре арасында шахмат һәм шашка буенча VIII республика турнирының зона этабы узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: