гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

Кәзкәй авылы китапханәсендә Г.Зәйнашеваның тууына 90 ел тулуга  карата "Моңнар бәйрәме" исемле музыкаль кичә үткәрелде. Безнең җыр  поэзиябездә гомерләрен  җырга багышлаган аерым шагыйрьләр бар. Әлеге кичә дә Г.Зәйнашева сүзләренә язылган җырларга багышланды.

Бүген Россиянең атказанган, Татарстанның халык артисты Әлфия Авзалованың туган көне. Исән булса, аңа 85 яшь тулган булыр иде.

Марат Әхмәтов: 2017 елда Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортындагы киңәшмәләрдә агросәнәгать комплексы эшчәнлегенә кагылышлы 49 чыгыш ясалды

13 гыйнвар көнне Актаныштан бер төркем делегация Башкортостаннын Чишмә районында урнашкан хәрби бүлегендә булып кайттылар. Төркемдә район башлыгы ярдәмчесе Нәсим Загертдинов, район хәрби комиссары Ленар Ахметзянов һәм Актаныш районыннан бу хәрби частьтә хезмәт итүче солдат егетләребезнең ата-аналары бар иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: