июль, 2017 ел

Мондый чара быел беренче тапкыр оештырыла.

21 июль көнне Актаныш муниципаль район Советының өченче чакырылыш уналтынчы утырышы узды. Утырышта Актаныш муниципаль районы башлыгы, район Советы рәисе Фаил Камаев, район Советы рәисе урынбасары Илфак Бариев, район Советы депутатлары,  оешма-предприятие җитәкчеләре  катнашты.

Агымдагы елның алты аенда районда 102 бала туган. Бу узган елның шул чоры белән чагыштырганда 43кә ким. Актаныш, Яңа Әлем, Пучы, Такталачык, Татар Суыксуы, Аккүз  җирлекләре туучы балалар саны буенча алда барса, Кәзкәй, Иске Богады, Иске Кормаш, Түке, Татар Ямалы, Теләкәй, Чалманарат, Чуракай, Мәсәде җирлекләрендә бер бала да тумаган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: