апрель, 2017 ел
чәршәмбе

Районда фермерлар эшен җанландырып җибәрү, республикадагы фермерлар эшчәнлеге белән танышу, булган проблемаларны уртага салып сөйләшү  максатыннан районның фермерлары 13 апрель көнне “Яшьлек” мәдәни үзәгенә янәдән җыелды. Бу юлы сөйләшүдә Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының икътисад һәм аграр үзгәртеп корулар буенча урынбасары Ришат Хәбипов, Татарстанның фермер һәм крестьян хуҗалыклары ассоциациясе җитәкчесе Камияр Байтемиров, муниципаль район башлыгы Фаил Камаев, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе җитәкчесе Дәниф Харисов катнашты.

14 апрель көнне “Яшьлек” мәдәни үзәгендә терлекчелек тармагындагы  I квартал нәтиҗәләренә багышланган киңәшмә үтте.

“Ишетәсеңме, Җир елый?”

Мин – Җир ана!

Бар Җиһанның анасы.

Сезгә дәшәм

Тыңлагыз табигать патшасын!

18 апрель көнне, Актаныш үзәк балалар китапханәсендә,  “Әтәчкәй” балалар бакчасының мәктәпкә хәзерлек төркеме балалары өчен планетабыз  - Җиргә багышланган “Ишетәсезме, Җир елый?” дигән исемдә экологик сәгать уздырылды.

«ТатНИИСХ» ФДБФУ белгечләре һава шартларының язгы һәм көзге культуралар уңышына тәэсире турында

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: