октябрь, 2016 ел
җомга

Ахун авылында гомер итүче тыл ветераны Нәсимә Ялил кызы Адиева 14 октябрь көнне 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Юбилярны РФ Президенты Владимир Путин  һәм Актаныш муниципаль районы башлыгы Фаил Камаев исеменнән муниципаль район Советы Аппараты җитәкчесе Айдар Хәев тәбрик итте. Нәсимә Ялил кызына котлау хаты һәм бүләкләр тапшырды.

13 октябрь - шагыйрь Мөдәррис Әгьләмовның тууына 70 ел. Шул уңайдан Бурсык авыл китапханәсендә “Моңлы табигать баласы…" ” дип аталган китап күргәзмәсе куелды. Китапларга күзәтү ясалды һәм әңгәмә оештырылды.

14  октябрь көнне  Актаныш районы ЗАГС булегендә  50, 55 ел бергә яшәгән парлар белән  "ПАР КАНАТЛАР" кичәсе уткәрелде.

Әлеге чарада тубәндәге жирлекләрдән юбилярлар  катнашты.

1. Шәймарданов Шәмсемөхәмәт Шәймәрдән улы һәм Шәймарданова Балхис Шайхелгали кызы -  Солтангол  авылыннан.

2. Фарсыев Зөфәр Фарсый улы һәм Фарсыева Рәзинә Шәйхморза кызы - Аеш авылыннан.

3.Хәйдәров Артур Мирсәгыйть улы һәм Хәйдәрова Нурания Миннәхмәт кызы-  Куян авылыннан

4.Сарваров Васил Каюм улы һәм Сарварова Минсафа Гыйлфанетдин кызы – Куян  авылыннан

5.  Габбасов Әхнәф Әбел улы һәм Мутина Фәридә Гавас кызы - Актаныш авылыннан

Юбилярларга  район ЗАГС бүлеге җитәкчесе Г.Б. Мухамадиева  район Башлыгының  котлау  хатын тапшырды. Истәлек буләкләре бирде.  Кичә концерт номерлары белән аралашып барды.  Юбилярларны хезмәттәшләре, балалары, оныклары  котлады.

Актаныш районы үсемлекчелек, Әтнә - терлекчелек, Нурлат - шикәр чөгендере, Саба инновацияләр өчен бу исемлеккә кертелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: