Энгель Фәттахов Актаныш агрегат заводы эшчәнлеге белән танышты

2019 елның 23 сентябре, дүшәмбе

23 сентябрь көнне Актаныш район башлыгы Энгель Нәвап улы Фәттахов “Актаныш агрегат заводы” ябык акционерлык җәмгыятенең эшчәнлеге белән танышты. Иң элек, Энгель Нәвап улы завод җитештергән продукция ассортименты-күргәзмәлек белән танышты. Завод   КамАЗ машиналары өчен 20 төрдә детальләр эшли. Ел саен җитештерү күләме арту  биредә хезмәт куючыларның тырышлыгы, яңалыкка омтылып эшләү нәтиҗәсе.

Актаныш агрегат заводы директоры Гадел Хисмәтуллин заводның эшчәнлеге, үсеш темплары, 2019 елдагы перспектив эшчәнлек белән таныштырды, гомуми икътисадый күрсәткечләргә тукталды. Эшчәнлекләренә хисап, анализ ясауны презентация форматында район башлыгына тәкъдим итте.

Заводның баш инженеры Фәрит Вәлиев Энгель Нәвап улын хезмәтне саклау мәсьәләләре, җитештерү планнарын үтәү, җиһазларның торышы, 2019 елдагы эшчәнлек  белән таныштырды. Җитештерүне модернизацияләү һәм оптимальләштерү буенча башкарылган эшләр, экономия ясау  турында да сөйләшү барышында бәян ителде. ISO/TS халыкара сыйфат сертификатлары нигезендә продукциянең сыйфатын күтәрүдә дә максатчан эшли завод.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: