Новости

25 марта на территории сельского поселения прошел субботник . Проводились мероприятия по очистке территории и по весеннему половодью.

В целях решения вопроса санитарной очистки территорий Верхнеяхшеевского сельского поселения и приведения их в состояние, отвечающее санитарно - эпидемиологической и экологической безопасности населения 13 апреля   прошел субботник. Там активно принимали участие все организации поселения.

30 декабрь көнне Югары Яхшый мәдәният йорты каршында Югары Яхшый һәм Табанлы Кул бригадаларынын Кыш Бабай, Кар кызы һәм маскалар катнашында махсус сценарийлар белән тройкалар чыгышы уткәрелде. 107 кеше катнашты. Маскаларга жирлек эшмәкәрләре ярдәме белән 20 кешегә кучтәнәч пакетлары бирелде, чәй табыны әзерләнде.

30 декабрь көнне Табанлы Кул авылы клубында, 31 декабрь конне Югары Яхшый мәдәният йортында бик оешкан тостә Бал-маскарадлар узды. Бал-маскарад уткәру чыгымнарын спонсорлар кутәрде. Барлыгы 265 кеше катнашты.

Последнее обновление: 18 октября 2022 г., 08:02